O mnie

Psycholog Pietrzak Paulina Pietrzak

Jestem psycholożką o specjalności poznawczo-behawioralnej, diagnostą i logopedką. Dodatkowo aktualnie studiuję interwencję kryzysową. Wierzę, że trafna diagnoza to skuteczne leczenie, na które każdy zasługuje. Co najważniejsze – staram się słuchać i zrozumieć, gdzie znajduje się trudność, a potem podjąć skuteczną pracę, by sobie z tym poradzić.

Przeprowadzam testy diagnostyczne m.in. w kierunku ADHD dorosłych (DIVA 5.0) i dzieci (Conners), diagnozy zaburzeń osobowości (SCID-5-PD), diagnozy spektrum autyzmu (ADI-R), diagnozy zaburzeń lękowych (STAI) czy inteligencji (Stanford-Binnet 5). Wszystko po to, żeby w porę rozpoznać takie zaburzenia psychiczne jak m.in. ADHD, autyzm, depresję, zaburzenia lękowe, schizofrenię czy osobowość borderline itp. Przede wszystkim jednak uważnie słucham i wykorzystuję znane mi narzędzia, by pomóc. 

Zajmuję się także psychoedukacją dla osób z ADHD, która pomaga im w lepszym funkcjonowaniu, radzeniu sobie z objawami i pokonywaniu trudności dnia codziennego. 

Pracuję także z osobami mającymi trudność z radzeniem sobie ze złością oraz z agresją. Prowadzę Trening Zastępowania Agresji i uczę adaptacyjnych metod radzenia sobie z konfliktowymi i trudnymi sytuacjami. 

Szkolę także innych w ramach psychoedukacji w tematach neuroróżnorodności, komunikacji NVC, radzenia sobie z emocjami, czy zarządzania agresją.

Certyfikaty